NAŠE KAUZA V MÉDIÍCH

 

Nejnovější texty, TV a jiné reportáže (rok 2016) o naší kauze najdete ZDE.

 

Mnoho článků a reportáží o naší kauze se objevilo bezprostředně po jejím provalení na podzim 2012, a to prakticky ve všech médiích. Situace tehdy vypadala vcelku jednoduše: advokát se dopustil zpronevěry, zaslouží si tedy kriminál.

Zástupci realitní kanceláře slibovali pomoc poškozeným klientům, která nikdy nepřišla. Kdekdo očekával plnění ze strany pojišťovny, neboť jak advokát Vlasák, tak i Reality 21 byli pojištěni na odpovědnost za způsobenou škodu - ani k tomu ovšem nedošlo. Mnozí také věřili ve věhlas značky Century 21, případně v garanci České advokátní komory. Vše nasvědčovalo tomu, že vzniklá situace musí dospět z hlediska klientů realitní kanceláře k uspokojivému rozuzlení.

 

Nejzajímavější reportáže z podzimu 2012 naleznete  ZDE .

 


 

V lednu 2013 se zorganizovala větší skupina poškozených klientů (přes dvě desítky prodávajících), čímž se náš postup stal koordinovaným, a tudíž i efektivnějším. Vzhledem k vývoji naší kauzy se některá média rozhodla situaci nadále sledovat. Pozornost se jednoznačně přesouvá od advokáta Miloše Vlasáka jako jediného viníka zpronevěry k otázce odpovědnosti realitní kanceláře Reality 21 Century 21. Přehlížen není ani postoj, který ke svým klientům zaujala mateřská Century 21. Kapitolu samu pro sebe tvoří dění kolem bezzubé České advokátní komory. A v neposlední řadě média sledují aspekt policejního vyšetřování, které rozhodně nespěje k nalezení ukradených peněz. Onou pověstnou poslední kapkou je rozhodnutí ministerstva financí, že okradení jsou povinni uhradit daň z převodu nemovitosti - tedy že stát na zdanění krádeže trvá.

 

Články a reportáže z roku 2013 naleznete ZDE.

 

Články a reportáže z roku 2014 naleznete ZDE.

 

Články a reportáže z roku 2015 naleznete ZDE.

 

Články a reportáže z roku 2016 naleznete ZDE.

 

Tento oddíl pravidelně doplňujeme o nové mediální výstupy.